Вперше в історії ХНУМГ ім. О. М. Бекетова відбулась он-лайн Універсіада з міжнародних шашок.

Турнір було розпочато 10 травня. В ньому взяли участь 36 студентів усіх ННІ. Радує той факт, що навіть за таких умов було поставлено рекорд за кількістю учасників у подібних онлайн-змаганнях. Раніше за дистанційного режиму студенти були розкидані по різних областях України, а зараз – по різних країнах і навіть континентах!

 

Окрім особистого заліку, турнір містив і командний. І тут не надто пощастило ЕіМ, адже останні їхні шашкісти покинули турнір ще на стадії 1/8 фіналу. Особливо прикро за Юлію Савуту, яка демонструвала дуже пристойний рівень ігри. Але жереб надто рано звів її в пару із серйозною суперницею – Юлією Константиновською (ЕІТІ). Навіть проти такої майстровитої опонентки в Савути знайшлись вагомі аргументи. Та суттєва помилка в дебюті реваншу унеможливила подальшу боротьбу. Константиновська скористалась подарунком і покрокувала далі.

Одну півфінальну пару складали дівчата, а іншу – хлопці. Протягом обох партій Златі Родіоновій (АДОМ) вдалось перетворити неточності Юлії Константиновської з позиційної переваги в якісну, – в підсумку 2:0. А от Сергій Плясуля (БЦІ) та Родіон Орещук (ЕІТІ) обмінялися перемогами не лише в партіях по 15 хвилин, а і по 5. У вирішальній партії в Сергія було на хвилину менше, але його зосередженість на грі сягнула такого рівня, що він виграв цю партію за часом. Фантастичний розрахунок часу, помножений на надійність ходів!

Фінал став масною крапкою Універсіади. Протягом всього турніру Сергій Плясуля демонстрував уміння зібратися в потрібний час, якщо було треба, то і в додаткових партіях. Злата Родіонова не надала йому такої можливості та карала суперника за найдрібнішу неточність, і це було неймовірно вишукано. Злата Родіонова виграла абсолютно всі партії турніру, в яких не припустилась жодної критичної помилки. Надзаслужена перемога! Натомість Сергій Плясуля зробив все від себе залежне, щоб його БЦІ здобув перемогу в командному заліку.

Особистий залік:

 1. 1. Злата Родіонова (А 2020-1)
  2. Сергій Плясуля (ТЗНС 2018-1)
  3. Родіон Орещук (ЛОГІС 2021-1)
 2. 3. Юлія Константиновська (Сінж 2020-1)

Командний залік ННІ:

 1. 1. БЦІ – 21.5 очок
  2. ЕІТІ – 17
  3. АДОМ – 14
 2. 4. ЕіМ – 3.5

Головний суддя змагання – викладач КФВіС Клюка А. М.

Вітаємо переможців і призерів! Дякуємо всім за участь! Бажаємо найголовнішої перемоги всім нам!