З 29 березня по 7 квітня 2021 року відбувся перший в історії  Університету турнір зонлайн-шахів, який містив у собі як особистий, так і командний заліки. В цій події взяли участь 14 студентів з усіх факультетів.

 

Історичний перший матч було зіграно 29 березня о 14:30, в якому Олександр Мозговий (ННІЕІтаТІ) протистояв Віталії Прохоренко (АДОМ). Віталія виграла як чорними, так і білими, і покрокувала до 1/4 фіналу.

Цікавий матч, також на попередньому етапі, видали Вадим Рева (ІМЕМ) та Олександр Лебовскі (ННІЕіМ). В першій партії опоненти повністю зачистили дошку, залишивши самих королів. У другій – після не найкращого дебюту Олександру вдалося переломити гру в мітельшпілі, досягти матеріальної переваги та реалізувати її в перемогу.

2 квітня опівдні було спекотно не лише надворі, а й за віртуальною дошкою у чвертьфіналі, в якому зійшлися та ж таки Віталія Прохоренко та Ростислав Тарасенко з Будівельного факультету. То був єдиний матч на всьому турнірі, в якому не вдалося визначити переможця після двох партій.

Ба більше, він не був визначений навіть після двох партій з контролем часу по 10 хвилин. Як не дивно, в усіх чотирьох партіях перемагав той, хто грав чорними фігурами. Долю цього протистояння вирішував "Армагеддон" – остання партія, в якій у білих 5 хвилин, у чорних – 4, а за нічийного підсумку переможцем оголошується спортсмен, що грав чорними фігурами. Волею жеребу обирати колір фігур випало представниці АДОМ. Віталія обрала грати чорними. В Ростислава було на хвилину більше часу, але його влаштовувала лише перемога. І він її досяг. В Армагеддоні "чорна магія" не спрацювала.

Доля перепусток до фіналу вирішувалась у протистояннях дівчат з АДОМ та хлопців з Будівельного факультетів. Представники цих двох факультетів не підпустили до нагород нікого. В обох півфіналах інтриги не вийшло. З рахунком 2:0 перемоги святкували Руслана Симоненко та Олександр Плиска.

В матчі за третє місце Ростислав Тарасенко виграв у Ксенії Рєзнік першу партію, а другу – майстерно звів до нічиєї з позиції сили. Після численних обмінів Ростислав запропонував суперниці нічию. Ксенії потрібна була лише перемога, але на дошці залишались самі королі та по одній турі.

Теоретично можна виграти, практично – нереально. Згода на нічию в цій ситуації стала мудрим рішенням. Ростислав Тарасенко здобуває бронзу, а Ксенія Рєзнік – повагу за чесну гру.

Фінал виправдав усі очікування. Незважаючи на підсумковий рахунок 2:0, боротьба була запеклою, а ці дві партії тривали майже півтори години. В дебюті першої партії Руслана Симоненко дозволила собі невеличку неточність, на що миттєво відреагував Олександр Плиска. П'ять точних ходів, і Руслані доводиться віддавати коня, щоб не втратити ферзя. Цієї матеріальної переваги виявилось достатньо задля перемоги в партії. Хоча треба відзначити, що Руслана до останнього намагалася знайти порятунок. Лише за 10 секунд до закінчення часу і двох ходів до мату вона визнала себе переможеною.

У другій партії рівна боротьба призвела до пішакового ендшпілю (по 6 піхотинців з обох боків). Олександр витратив набагато більше часу, щоб вирахувати всі варіанти. На момент завершення партії в нього залишалося менше п'яти хвилин, у Руслани – більше 16-ти. І це було не дарма, Олександр перемагає. Руслана Симоненко, чудово провівши турнір, борючись до останнього у фіналі, здобуває срібло.

Олександр Плиска не припустився жодної критичної помилки протягом усього турніру. Олександр Плиска виграв всі 8 партій, переміг в особистому заліку та засвідчив перемогу Будівельного факультету в командному. Олександр Плиска – відтепер капітан збірної ХНУМГ з шахів.

У командному заліку місця розподілилися наступним чином:

1 місцеБудівельний факультет

                                                                       2 місце АДОМ

                                                                       3 місцеННІЕІМ

Тренер команди – викладач КФВіС КЛЮКА А. М.

Кафедра ФВіС вітає переможців і призерів!

Дякуємо всім за участь!