Вперше в історії ХНУМГ ім. О. М. Бекетова відбулась он-лайн Універсіада з міжнародних шашок.

Турнір було розпочато 10 травня. В ньому взяли участь 36 студентів усіх ННІ. Радує той факт, що навіть за таких умов було поставлено рекорд за кількістю учасників у подібних онлайн-змаганнях. Раніше за дистанційного режиму студенти були розкидані по різних областях України, а зараз – по різних країнах і навіть континентах!

З 23 листопада по 2 грудня на інтернет-ресурсі lidraughts.org відбувся турнір з шашок-64 серед студентів першого курсу, який складався з особистого та командного заліків. У змаганні взяли участь студенти всіх навчально-наукових інститутів.

 

19-21 листопада відбувся 33-ій турнір з волейболу, присвячений пам’яті заслуженого тренера України Володимира Степановича Пономаренка. Не лишилась осторонь цієї події жіноча збірна команда ХНУМГ ім. О. М. Бекетова.

 КУБОК ХНУМГ ІМ. О. М. БЕКЕТОВА З ОНЛАЙН-ШАХІВ СЕРЕД ПЕРШОКУРСНИКІВ

Поки ковід псує здоров’я, нерви та руйнує більшість довгострокових планів, спортивне життя нашого Університету не вщухає ні на мить.

З 2 по 11 листопада 2021 року на онлайн-ресурсі chess.com відбувся турнір з шахів серед першокурсників, який містив у собі як особистий залік, так і командний. Цій події вдалось об’єднати студентів усіх навчально-наукових інститутів.

Вже на попередньому етапі Єгор Косенко (БЦІ) та Денис Панчішний (ЕіМ) розіграли одну з найякісніших партій всього турніру. В першій партії матчу Косенко здобув легку перемогу білими фігурами після грубої помилки опонента, який вже на 16-ому ходу необачно віддав туру за пішака. Та під час реваншу вже Панчішний грав білими, мав ініціативу і, так як втрачати було нічого, запропонував супернику гостру атакувальну гру з великою кількістю обмінів, вінцем якої стала таки невеличка матеріальна перевага. Але Єгор не розгубився і зумів створити прохідного пішака, який після перетворення на ферзя зробив догравання лише формальністю. Така партія не загубилася б навіть у вирішальних стадіях змагання.

У чвертьфіналі на Косенка чекала єдина представниця АДОМ Ангеліна Харебіна. В першій партії був момент, коли вона мала суттєву матеріальну перевагу. Та щойно Єгор віддав її суперниці, одразу ж зібрався та провів кілька чудових комбінацій, які допомогли не тільки вирівняти становище за віртуальною дошкою, а і взагалі виграти партію. Друга партія була позбавлена такої інтриги – 2:0, упевнена перемога представника БЦІ.

Також на цій стадії відбувся найдраматичніший матч усього турніру, в якому зустрічалися Жанна Погожа з БЦІ та Максим Гніденко з ЕІТІ. Це був єдиний матч, в якому не вдалося визначити переможця після двох партій з контролем часу по 30 хвилин. Ба більше, його не вдалося визначити навіть після двох додаткових партій з контролем по 10 хвилин. Цікаво, що спочатку перемагав той, хто грав чорними фігурами, а в додаткових партіях – більш логічно, той, хто білими. За такої ситуації все мав вирішити «Армагеддон» – вирішальна партія, в якій у білих 5 хвилин, але потрібна лише перемога. У чорних, відповідно, на одну хвилину менше часу, але вони виграють навіть за нічийного підсумку. Волею жереба білими фігурами, а отже тільки на перемогу, мав грати Гніденко. І йому це вдалося. Хоча не все складалося гладко. Після швидкого переходу в ендшпіль, саме Погожа мала матеріальну перевагу. Та Максим знайшов можливість провести атаку, яка в підсумку виявилася переможною. Той матч був епічним.

Півфінали подарували єдині на кубку нічийні партії. В першому матчі Косенко з Гніденком спочатку розписали мирову, після чого у другій партії Максим підставив під зв’язування ферзя, чим дуже полегшив завдання Єгору. В іншому півфіналі зустрічалися Вадим Коркішко (ЕІТІ) та Роман Шишкін (БЦІ). Тут був інший сценарій. В першій партії Шишкін дочекався фатальної помилки суперника, після чого не впустив перемогу. А у другій партії, маючи чималу перевагу в часі з позиції сили підступно звів партію до нічиєї.

Так вийшло, що у вирішальних матчах між собою грали представники одного навчально-наукового інституту. За бронзу сперечалися шахісти з ЕІТІ – Максим Гніденко та Вадим Коркішко. Обидві партії в їхньому виконанні були обопільно-гострими, та в обох менше критичних помилок припустив саме Вадим, а отже 2:0.

У фіналі між собою грали не просто представники ННІ БЦІ, а взагалі одногрупники – Єгор Косенко та Роман Шишкін з ПЦБ 2021-2. Обидві партії пройшли за одним сценарієм. Єгор методично вичікував на помилки Романа і нарощував свою перевагу. Один за одним вигравав спочатку пішаків, а потім і більш цінні фігури. В підсумку – закономірна перемога 2:0 в матчі та в кубку загалом.

Індивідуальний залік:

 1. 1. Єгор Косенко (ПЦБ 2021-2)
  2. Роман Шишкін (ПЦБ 2021-2)
  3. Вадим Коркішко (ТТ 2021-1у)

Командний залік:

 1. 1. ННІ БтаЦІ
  2. ННІ ЕІтаТІ
  3. ННІ ЕіМ
  4. ННІ АДтаОМ

Головний суддя змагань – викладач КФВіС КЛЮКА А. М.

Вітаємо переможців і призерів!

Дякуємо всім за участь!